Kostka ledu na zátylek - malý zázrak. Nebo Icepads?

Zázračný bod na zátylku. Stačí kousek ledu a stane se zázrak!

 

ice-cubes-1224804_960_720

Neuvěřitelné zlepšení fyzické pohody vám může přinést jednoduchá procedura. Stačí na určitý bod přiložit kousek ledu a stane se zázrak…

Zmizí bolest hlavy, aktivizuje se celý organismus, naplníte se nevídanou energií a pocitem svěžesti. Tradiční čínská akupunktura nazývá tento bod Feng-fu.

Feng-fu je zcela unikátním místem na lidském těle. Působením na něj působíme přímo na lidský mozek, který v tomto jediném místě není chráněn kostí.

Kryodynamická stimulace bodu Feng-fu je snadná. Stačí přiložit kousek ledu na místo vyznačené na snímku. Je dobře hmatatelné v malé jamce na šíji, přibližně 3 cm nad hranicí vlasového porostu. Hlava se tu se šíjí spojuje.

Vleže na břiše nebo v sedu přiložte na toto místo kostku ledu o rozměrech cca 2x2x2 cm a držte ji tam 20 minut. V sedící poloze samozřejmě kostku nějak upevněte – pružnou páskou typu čelenky nebo šálou. Počítejte s tím, že led bude odtávat.

Nastydnutí nebo rýmy se nemusíte bát. Zajímavé je, že po asi 30-40 sekundách pocitu chladu budete v bodě Feng-fu naopak pociťovat teplo.

Čínská medicína doporučuje provádět proceduru nejlépe nalačno a opakovat ji každé tři dny.

 

Proč se má přikládat zrovna led? Způsobí pokles teploty stimulující přítok krve do mozku.

Oblast spojení hlavy se šíjí je místem, kde se nalézají centra zodpovídající za dechovou činnost a prokrvení organismu.

Stimulováním bodu Feng-fu upevníme své tělo jako celek, zvýšíme celkovou vitalitu a výrazně posílíme imunitu. Procedura příznivě působí na řadu negativních stavů, jako jsou bolesti kloubů a zad, pocení dlaní nebo bolesti zubů.

Dýchací orgány, kardiovaskulární systém, narušená funkce štítné žlázy, obezita i podváha, vegetativní cévní dystonie, nízký i vysoký tlak, chronický únavový syndrom, celková malátnost, narušená funkce trávicí soustavy, pohlavní orgány jsou stimulací bodu Fen-fu ovlivnitelné. Tato metoda rovněž pomáhá zdolávat stres, deprese, neurózy a také kocovinu.

V těhotenství není doporučována, stejně jako osobám s epilepsií a duševními chorobami. Vhodná není ani pro pacienty s kardiostimulátorem.

Feng-fu je jedním z nejzranitelnějších bodů lidského těla, což dobře věděli například japonští samurajové. Jeho citlivost však zároveň umožňuje blahodárné působení takových postupů, jakým je jeho kryodynamické ovlivňování.

 

Převzato z: http://www.prokondici.cz/zazracny-bod-na-zatylku-staci-kousek-ledu-a-stane-se-zazrak/